הבלוג שלי

מישהו מטפל בך? טיפול רגשי אונליין

מישהו מטפל בך? טיפול רגשי אונליין

בשנים האחרונות ובפרט מאז פרוץ משבר הקורונה הפך הטיפול המקוון באמצעות וידיאו (סקייפ, זום ודומיהם) למקובל ופופולרי יותר מבעבר. הטיפול המקוון מאפשר לגשר על מרחק ולחסוך זמני נסיעה. הבחירה בין טיפול פנים אל פנים לטיפול מקוון היא עניין של העדפה אישית של המטפל ושל המטופל ומה לגבי יעילות?

קרא עוד

הקול בראש- ביקורת עצמית ואיך משקיטים אותה

ביקורת עצמית טבועה בנו מעצם היותנו בני אדם ומשפיעה על רגשותינו ומעשינו במודע או שלא במודע. לכן חשוב להיות מודעים לה ולדעת איך למתן אותה

קרא עוד

על סף החדש

שנת 2021 עומדת על הסף ומטבע הדברים יש אי ודאות בנוגע למה שהיא מביאה עמה

קרא עוד

מה נאחל לעצמנו לקראת השנה החדשה

שנה מלאת תהפוכות היתה השנה החולפת. כמעט כל מה שהחשבנו כוודאי ויציב בחיינו התרופף. המציאות השתנתה מרגע לרגע והראתה לנו שהחיים ארעיים.

קרא עוד

נפלאות הנשימה

בשנים שבהן עסקתי במקצוע הקודם שלי, כעורכת דין, נהגתי להגיד לעתים קרובות, ש"אין לי זמן לנשום". היום אני יודעת שהביטוי תיאר במדוייק את מצבי הפיזי;

קרא עוד

כוחה של הכרת תודה

מסורות דתיות ורוחניות מכירות מזה אלפי שנים בכוחה המרפא של הכרת התודה. מחקרים חדשים מאשרים זאת. מהו סוד כוחה של הכרת התודה?

קרא עוד

אתגרי החופש הגדול

חופשת הקיץ בעיצומה. כל חופשה ארוכה היא אתגר להורים והשנה- יותר מתמיד, מכיון שהגיעה…

קרא עוד

מה שמבשיל עכשיו

תקופת העצירה שהביאה הקורונה, נשאה איתה, בצד הקשיים, גם הזדמנויות חדשות.

קרא עוד

איך מתמודדים עם כל-כך הרבה שינויים?

אני לא נרתעת במיוחד משינויים. למעשה, עשיתי כאלה לא מעט בחיי. אבל בחודשים האחרונים הרגשתי…

קרא עוד

קשר, תקשורת ובלוק צהוב

הבידוד שהוטל עלינו בימים אלה גורם לי להרהר על קשר ועל תקשורת. נדמה שבשנים האחרונות חל שינוי גדול באופן שבו אנו תופסים קשר (אינטראקציה) בין אנשים.

קרא עוד

חירות היום, יותר מתמיד

חירות היא מצב מובן מאליו בדרך כלל עבורנו, החיים במדינה דמוקרטית. אנחנו נהנים מיכולת להביע דעה, לנוע בחופשיות, ללמוד מה שאנחנו רוצים, לעסוק במה שאנחנו בוחרים, לבחור בן או בת זוג, להיות בעלים של רכוש.

קרא עוד

על חשיבות ההחזקה בימי קורונה

בתקופה האחרונה פגשתי לא מעט ילדים מודאגים, חלקם אפילו חרדים בנוגע למחלת הקורונה.

קרא עוד

אתגר ושמו איזון

כולנו מדברים על איזון בחיים ושואפים אליו. חשוב להבין שאיזון הוא לא מצב סטטי אליו מגיעים ושם נשארים…

קרא עוד

מי מפחד לטוס? התמודדות עם פחד טיסה

לא מעטים האנשים שחשים אי נוחות בנוגע לטיסה במטוס. אני ביניהם. השהייה בתוך קופסת מתכת גדולה וסגורה התלויה בין שמיים וארץ בגובה רב, היא לא בדיוק המצב הטבעי עבור בעלי חיים ומי שמוצאו מהם.

קרא עוד

הפעימה שבין יום הכיפורים לסוכות

הטבע שסביבנו פועל במקצב של פעימה: התכווצות ואחריה הרפייה והתרחבות. זהו המקצב של הגאות והשפל,...

קרא עוד

להתכוון לשנה חדשה

השנה החדשה כבר עומדת בפתח. עוד רגע תפרוש עלינו את כנפיה. אתם עסוקים ודאי במשלוח ובקבלה של ברכות ואיחולים לשנה החדשה מאנשים אחרים ואליהם. ומה איחלתם אתם לעצמכם לשנה הקרובה?

קרא עוד

גם ילדים זקוקים לטיפול רגשי

ילדים , כמו מבוגרים, סובלים מלחץ, מפחדים ומחרדות. בדומה למבוגרים, ילדים עוברים חוויות, המעוררות בהם רגשות, שלא קל להתמודד עמם, כמו :כעס, עצב, תסכול, ייאוש.

קרא עוד

לפחד מהפחד- טיפול בהפרעות חרדה ובהפרעת שינה (סיפור מקרה)

יוני (שם בדוי), נער בן 16 הגיע לטיפול בהמלצת רופא המשפחה. אמו, שיצרה עמי את הקשר, סיפרה כי יוני סובל מפחדים שונים, בעיקר מפחד גבהים ומפחד ממקומות סגורים. עם פחדים אלו היו הוא והוריו מסוגלים להמשיך להתמודד בעצמם.

קרא עוד

לא בלי בתי- התמקדות עם בת בוגרת

בתחילת השבוע הסעתי את בתי לבסיס חדש, מעבר לקו הירוק. בסיס חדש, תפקיד חדש. הרבה חששות ואי וודאות. האווירה במכונית נעשית כבדה.

קרא עוד
אשה אהובה אשה שנואה-פרשת כי תצא

אשה אהובה אשה שנואה-פרשת כי תצא

האם ספר דברים מציג עמדה שוויונית ומתקדמת בשאלת ריבוי נשים?

קרא עוד

הבגד עושה את האדם?

מדוע מוקדש מקום כה מרכזי בפרשת "תצווה" לתיאור בגדיו של הכהן הגדול? מה משמעות הבגדים ומהו תפקידם?

קרא עוד

"היתה רוח אחרת עמו" – דמותו של כלב בן יפונה בפרשת המרגלים

כלב בן יפונה הוא ללא ספק, הדמות הבולטת בפרשת המרגלים. הוא נבחר למשימת הריגול בארץ כנען, ביחד עם עוד אחד עשר אנשים (אחד מכל שבט), כולם נשיאי שבטים, כלומר: אנשים מכובדים ונשואי פנים.

קרא עוד

מחשבות על שיבוש מערכות יחסים ועל האפשרות לתיקונן

פרשת "וישלח" המתארת את פגישתם המחודשת של יעקב ועשו, לאחר 20 שנה, במהלכן שהה יעקב אצל לבן ,בפדן ארם. הקריאה בפרשה הותירה אותי בתחושת אי נוחות ותהייה, שהפכה בהמשך לכעס עשו נחשב במסורת היהודית כרשע גמור.

קרא עוד

על תהליך הפרידה של משה

בפרשת ואתחנן מתחיל משה את תהליך הפרידה שלו מעם ישראל ובמקביל לכך, הוא עורך תהליך פרידה אישי מהעולם הזה.

קרא עוד

חטאם של נדב ואביהוא - פרשת שמיני

עם תום תקופת בניית המשכן , ולאחר תהליך תהליך הכשרה והתקדשות מדוקדקים שעוברים אהרון ובניו בהנחייתו של משה, מתכנס העם ביום השמיני באוהל מועד, לאירוע החגיגי של חנוכת המשכן. הכינוס שמתחיל בהתרגשות גדולה לנוכח טקס הקרבת הקורבנות וקבלתם ע"י ה', מסתיים בטרגדיה נוראה; מות שני בניו של אהרון: נדב ואביהוא.

קרא עוד

על מה צחק רבי עקיבא?

אחד הסיפורים המוכרים בהגדה של פסח הוא המעשה על גדולי הדור שהיו מסובין בבני ברק כדי לספר ביציאת מצרים כל הלילה ולמעשה חגגו את חג הפסח כפי שהוא נחגג מאז חורבן בית שני ועד היום. בני ברק היתה מקום מושבו של רבי עקיבא, אשר היה תלמידם של כל החכמים הללו.

קרא עוד

כשלונו של שלטון יחיד - קריאה בפרשת "בא"

בפרשת "וארא", אותה קראנו בשבוע שעבר, שולח ה' את משה אל פרעה בשליחות חשובה, שמטרתה לשכנע את פרעה לשלח את בני ישראל ממצרים. משה יודע שהשליחות קשה; בני ישראל הם כוח עבודה חיוני בממלכה המצרית ולכן הסיכוי שפרעה יוותר על הנכס הכלכלי הזה הוא אפסי.

קרא עוד

לאן נעלמה האמפתיה ביחסי יעקב ורחל

מערכת היחסים בין יעקב לרחל מתחילה כהבטחה גדולה: רחל אשה צעירה יפת תואר, בת למשפחה עשירה ומכובדת, פוגשת על יד הבאר את בן משפחתה יעקב ובין השניים נרקמת אהבה ממבט ראשון. אלא שבמהלך חיי הנישואין שלהם קורה מה שקורה אצל זוגות רבים

קרא עוד
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.